сабота, 15. август 2020. Вести денес: 63
home Познати

Еве од што починал познатиот водител Грант Имахара!

Еве од што починал познатиот водител Грант Имахара!

Познатиот водител на емисијата „Разбивачи на митови“ (MythBusters), Грант Имахара починал од мозочна аневризма. Имаше 49 години.

Имахара, инаку професионален електроинженер и роботичар, беше познат по Б-тимот на светски познатата ТВ-емисија, заедно со Кери Бајрон и Тони Белеки. Тој работел и на светски познати филмови, како „Матрикс“, „Паркот Јура“, „Терминатор 3“ и други.

Сочувства до семејството на Имахара испрати и Адам Севиџ – еден од главните водители на поранешната серија, со кого се познавале 22 години, како и цела продукција на емисијата.

Починал завчера, на 13 јули, а причината за смртта е соопштена денеска. (МИА)

Коронавирус