четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 62
home Познати

Еве на која страна од војната застана Рада Манојловиќ: Не знам зошто кука и лае по колегите по скандалот со песната, фановите не го очекуваа ова!

Еве на која страна од војната застана Рада Манојловиќ: Не знам зошто кука и лае по колегите по скандалот со песната, фановите не го очекуваа ова!

Популарната пејачка Рада Манојловиќ проговори за караницата помеѓу колешките Милица Павловиќ и Ана Николиќ поради песната „Проверено“.

Пејачката открила дека на неа и го украле целиот албум „Бред Пит“ и дека таквите ситуации не се ништо ново.

-Ова е навистина небулозна тема за било каков коментар, но доколку инсистирате ќе го кажам мојот коментар. Тоа не е ништо ново, мене дури цел албум „Бред Пит“ ми го украдоа, па не кукав, ниту привлекував внимание, ниту глумев ниту лаев на колегите, како што прави Милица, вели Рада.

Таа додава дека тоа било срамота и дека не разбира зошто се прави толкава драма кога сите биле во добивка од песната.

Инаку за потсетување откако Милица ја објави песната „Проверено“, Ана Николиќ ја обвини дека таа прва ја снимила демо снимката и ја објави на Јутјуб од каде сега е избришана.

Коронавирус