четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 3
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Познати

Еве на кој начин комуницираат Северина и поранешниот сопруг Милан

Еве на кој начин комуницираат Северина и поранешниот сопруг Милан

Пејачката Северина Којиќ го загуби спорот со поранешниот сопруг Милан Поповиќ во врска со старателството над нивниот син.

Хрватскиот суд на 28 ноември донесе привремена мерка во која се наведува дека Северина и нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ се заеднички старатели на нивниот син Александар.

Пејачката откри дека во пресудата не е наведена адресата на која нивниот син треба да живее, а тоа создава дополнителни проблеми.

– Во пресудата никаде не пишува на која адреса ќе живее Александар. Милан мора да биде на Кипар, бидејќи таму плаќа данок, но тоа не е важно за судот – рекла Северина, а пренесува „Ало“.

Милан претходно изјавуваше дека со синот ќе живеат во Загреб и демантираше дека синот го пријавил за српско државјанство, за која пејачката тврди дека постои и дека Милан лично пред неколку месеци ѝ го покажал пасошот.

Северина открила дека комуникацијата помеѓу нив двајца се одвива исклучиво преку мејлови, а така било и на денот кога е донесена пресудата, а бизнисменот инсистирал уште истата вечер да го донесе нивниот син на адресата во Загреб.

Парламентарни избори 2020