вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 45
home Познати

Еве колку заработува Луна Џогани од една реклама на Инстаграм

Еве колку заработува Луна Џогани од една реклама на Инстаграм

Не е непознато дека познатите заработуваат така што рекламираат одредени производи на Инстаграм, а некогаш за еден пост знаат добро да заработат.

Меѓу нив и Луна Џогани. Како што пишува ало.рс, победничката на „Задруга“ заработува и по 1500 евра од објава на Инстаграм.

За тоа се заслужени нејзините следбеници кои ги има околу 535 000.

Познатите личности кои имаат околу милион следбеници може да земат и по 3000 евра од објава. Светските јавни личности заработуваат многу повеќе со оглед на нивниот број на следбеници.

Најнови вести

Коронавирус