понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 59
home Познати

Еве како Столе ја „прокоментира“ најавата за промена на полот со државни пари (ФОТО)

Еве како Столе ја „прокоментира“ најавата за промена на полот со државни пари (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец и капитен на РК Вардар, Столе Стоилов на Фејсбук се јави по веста која министерот за здравство Венко Филипче ја најави, дека со државни пари и хирурзи од странство ќе се врши операција за промена на полот, во време кога луѓе преку СМС пораки собираат пари за лечење на болни луѓе.

Објави емотикон циркус, на постот каде што пишува дека операциите за промена на полот ќе ги плаќа фондот.

Најнови вести

Коронавирус