вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 193
home Познати

Еве како денес изгледа раперот Врчак- тешко дека ќе го препознаете (ФОТО)

Еве како денес изгледа раперот Врчак- тешко дека ќе го препознаете (ФОТО)

„И повторно сам“, „Пред да заспијам“, „Вози ме“, „Манастириски сон“, се само дел од многуте хитови на еден од најпопуларните рапери кои се појавиле на македонската музичка сцена некога, Раде Врчаковски – Врчак.

Иако беше еден од најпознатите рапери и музичари, во последните десетина години Врчак живее далеку од очите на јавноста и е повлечен од светот на естрадата.

„Слободен печат“ објави фотографија од Врчак снимена во еден познат козметички салон во Скопје.

Еве како денес изгледа тој…

Најнови вести

Локални избори 2021