четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 28
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

Еве каде била водителката Николина Пишек кога и ја соопштиле трагедијата – една работа веднаш направила иако едвај стоела на нозе

Еве каде била водителката Николина Пишек кога и ја соопштиле трагедијата – една работа веднаш направила иако едвај стоела на нозе
Vidoje Ristović i Nikolina Pišek Foto:E-Stock_strahinja_kostic

Сопругот на водителката Николина Пишек почина вчера на 44 годишна возраст, а тој во моментот на смртта се наоѓал во еден салон за масажа во центарот на Белград.

Николина во тој момент не била во Белград, бидејќи таа со години живее на релација Загреб – Белград, па така и вчера таа била во Загреб додека во Белград се случила трагедијата, пишува хрватскиот портал 24 часа.

За најголемата можна трагедија ја известиле најблиските, но и полицијата, па веднаш тргнала за Белград.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by vidojeristovic (@vidojeristovic)

Видоје се чувствувал добро во текот на денот и не се жалел на никакви тегоби, се до непосредно пред смртта. Во текот на масажата почувствувал дека не му е добро, па му се пожалил на терапевтот, но веќе било доцна, бидејќи по неколку секунди се издишал и ги рекол последните зборови „не ми е добро“.

Според првите информации српските медиуми пишуваат дека тој добил инфаркт и дека починал на креветот за масажа вчера околу 10 часот утрото.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by vidojeristovic (@vidojeristovic)

Коронавирус