четврток, 30. март 2023. Вести денес: 134
home Познати

ЕМОТИВНО ВИДЕО: Нејзината мајка почина пред концертот, Пинк се симна од сцената и направи нешто прекрасно

ЕМОТИВНО ВИДЕО: Нејзината мајка почина пред концертот, Пинк се симна од сцената и направи нешто прекрасно

Пинк, го прекина својот концерт кој се одржа во понеделникот, за да го прегрне девојчето во публиката чија мајка неодамна починала.

Лија Марфи и нејзината мајка планирале да одат заедно на концерт, но нејзината мајка починала пред да успеат да ја остварат својата желба. Девојката на концертот дошла со својата тетка која и помогнала да направи постер на кој пишува дека се надева дека пејачката ќе го забележи.

Откако Пинк го забележала постерот, се симнала од бината прегрнувајќи ја девојката и велејќи и дека се ќе биде во ред, а присутната публика со аплауз го поддржала овој гест.

Најнови вести