сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 0
home Познати

ЕМОТИВНО ФОТО: Се омажи ќерката на Пол Вокер, до олтарот ја испрати најголемиот пријател на нејзиниот татко

ЕМОТИВНО ФОТО: Се омажи ќерката на Пол Вокер, до олтарот ја испрати најголемиот пријател на нејзиниот татко

Ќерката на трагично загинатиот актер Пол Вокер, 22 годишната Мидоу се омажи за актерот Луи Торнтон Алан, три месеци откако објавија дека се верени.

Манекенката на својот Инстаграм профил објави неколку фотографии и видео од венчавката и откри дека до олтарот ја испратил големиот пријател на нејзиниот починат татко, актерот Вин Дизел кој и бил и кум.

-Се венчавме, напиша Мидоу.

Инаку, Мидоу го загуби својот татко во 2013 година само неколку недели пред нејзиниот 15 роденден. Актерот загина на 40 годишна возраст во страшна несреча откако со Порше се заби во метален столб на улица, по што возилото се запали.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Meadow Walker (@meadowwalker)

Најнови вести