петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 66
home Познати

Емотивни зборови, уште поемотивна фотографија: Правнукот Џорџ се прости од својот прадедо – напливот на емоции е неизбежен

Емотивни зборови, уште поемотивна фотографија: Правнукот Џорџ се прости од својот прадедо – напливот на емоции е неизбежен

Осум годишниот принц Џорџ се прости од својот прадедо кој почина во петокот утрото.

Кралското семејство преку фотографија од нив двајца објави емотивна порака од неговиот правнук.

„Дедо ми беше извонреден човек и дел од извонредна генерација“, стои во пораката од војводата од Кембриџ по смртта на војводата од Единбург.

Најнови вести

Коронавирус