петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Емотивна исповед на познатата Ивана: Брат ми загина, татко ми се обиде да се убие, па јас станав наркоманка

Депресивен поради губењето на синот, Мишо со години се борел, а се обидел и да си пресуди на себе во 1999 година кога и си пукал во гради. Сепак, бил брзо пронајден и спасен. Овој момент бил тежок за Ивана, бидејќи неколку години порано во војната таа го изгубила нејзиниот брат кој загинал.
Емотивна исповед на познатата Ивана: Брат ми загина, татко ми се обиде да се убие, па јас станав наркоманка

Ќерката на Мишо Ковач, Ивана (40), почнала да конзумира дрога, како што се зборува, кон крајот на 90-те години, непосредно по обидот за самоубиство на нејзиниот татко.

Депресивен поради губењето на синот, Мишо со години се борел, а се обидел и да си пресуди на себе во 1999 година кога и си пукал во гради. Сепак, бил брзо пронајден и спасен. Овој момент бил тежок за Ивана, бидејќи неколку години порано во војната таа го изгубила нејзиниот брат кој загинал.

Утеха нашла во најголемиот порок на денешницата, а прв човек кој забележал дека нешто не е во ред со неа била нејзината мајка Анита. Со оглед дека не сака да изгуби уште едно дете, Мишо правел се за да ја излечи. Две години била во комуна каде се лечела од зависности.

-Се излечив, но не беше воопшто лесно. Би рекла дека всушност стравот од враќање во комуната беше пресуден, вели Ивана која беше и пејачка на групата „Магазин“, но без некој познаечаен успех.

Пред извесно време таа ја запознала својата посилна половина и неодамна добиле дете. Не размислува за брак бидејќи тоа за неа е само хартија. Денеска живее во Загреб.

Коронавирус