недела, 1. август 2021. Вести денес: 46
home Познати

Еминем: Срам да ви е на вас што не носите маски!

Еминем: Срам да ви е на вас што не носите маски!

Најпознатиот рапер ја изјави својата незадоволност околу непочитување на мерките за заштита!

„ Половина од нас одат наоколу како да е зомби апокалипса, другата половина не сака да носи маска и само се исмева и така на крајот се заразуваат“, наведе Маршал Метерс, попознат како Еминем.

Како пример колку вирусот лесно се шири, Еминем наведе дека постои можност некој да се зарази преку користење на иста кошничка во продавница.

Еминем има две ќерки со поранешната сопруга Ким, со која се раздели во 2006 година.

Коронавирус