среда, 8. јули 2020. Вести денес: 153
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Познати

Емина Јаховиќ за прв пат проговори за врската со турскиот милионер (ФОТО)

Емина Јаховиќ за прв пат проговори за врската со турскиот милионер (ФОТО)

Емина и Седатин неодамна беа фатени како се држат за раце, а се зборува и за венчавка.

Емина Јаховиќ и турскиот бизнисмен, милионерот милонерот Седатин Саран неодамна се смирија после пет месечното раскинување, а тоа го открија турските медиуми кога неодамна ги уловија заедно.

Тие двајцата се држеа за раце и беше повеќе од јасно дека се заљубени, а пејачката врската со Седатинја започна веднаш откако се разведе од поранешниот нејзин сопруг Мустафа Сандал ко кој имаат и два сина.

Иако никогаш не зборувала за врската со турскиот милионер, за прв пат се случи и тоа, кога прокоментира за објавените фотографии.

-Нормално, не ми пречи. Љубовта во принцип е убава и мислам дека тоа го разубавува светот, изјавила Емина за емисијата „Ексклузивно“.

Парламентарни избори 2020