понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 164
home Познати

Емина Јаховиќ во друштво на турската актерка која ја обожаваа Македонците: Двете се без грам шминка на себе, еве каде се забавуваат (ФОТО)

Емина Јаховиќ во друштво на турската актерка која ја обожаваа Македонците: Двете се без грам шминка на себе, еве каде се забавуваат (ФОТО)

Пејачката Емина Јаховиќ веќе долго време живее во Истанбул, а сега објави и фотографија која ги воодушеви фановите.

Имено пејачката со оглед на тоа што беше мажена за најпознатиот турски пејач Мустафа Сандал запозна многу познати личности со кои се дружи до ден денес.

Една од нив е и познатата актерка Хурем од серијата „Сулејман Величествениот“ со кого пејачката беше седната во еден луксузен ресторан во Истанбул.

Инаку и двете се без грам шминка на себе, погледнете:

Најнови вести

Коронавирус