петок, 30. септември 2022. Вести денес: 113
home Познати

Емина Јаховиќ со потресно сведоштво: Тоа што им го направил поранешниот сопруг на децата го дознала кога ги однела на лекар

Емина Јаховиќ со потресно сведоштво: Тоа што им го направил поранешниот сопруг на децата го дознала кога ги однела на лекар

Дали во судската пракса имало примери каде од бегалец од правдата се завршува во домашен притвор?

Српската пејачка Емина Јаховиќ неодамна проговори за односот со поранешниот сопруг Мустафа Сандал, а во таа прилика пејачката открила дека тој не ги исполнува своите обврски кон своите синови.

Имено Емина тврди дека откако се развеле во 2018 година, а тоа е повеќе од две години тој не ја плаќа алиментацијата за нивните два сина Јаман и Јавуз.

-Мустафа повеќе од две години не плаќа алиментација за нашите синови, сите обврски се на мене, вели пејачката и додава дека нејзиниот поранешен сопруг не го почитувал договорот кој го имале меѓусебно.

-Требаше да ни купи куќа во Белград, но тоа не го направи. Исто така имавме договор да го покрие здравственото осигурување на децата. Најтешко ми падна кога отидов на лекар и докторот ми кажа дека на децата не им било платено здравствено осигурување со месеци, вели пејачката за српските медиуми.

Најнови вести

Коронавирус