недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 88
home Познати

Емина Јаховиќ си ја отвори душата – со ноќи плачев сама под јорганот, еве ја причината

Емина Јаховиќ си ја отвори душата – со ноќи плачев сама под јорганот, еве ја причината

Емина Јаховиќ им се пофали на своите многубројни следбеници на Инстаграм дека производите на нејзиниот козметички бренд одлично котираат на пазарот, откривајќи дека се соочила и со сериозни проблеми на професионален план.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)

Имено, кога го креирала својот козметички бренд, покрај деноноќната тимска работа, пејачката се соочила со многу откажувања, жртви, борба со конкуренцијата, исправување на грешките и со непредвидени трошоци. Како што самата призна, поради сето тоа времето го поминувала плачејќи под јорганот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)

-Додека го создававме брендот, преживеав прекрасни мигови, но и многу тешки. Плачев, паѓав, не можев да дишам, бев анксиозна, по цели ноќи бев будна и сама. Сепак, продолжив да се борам и никогаш не ми падна на памет да се откажам. Сакам да додадам уште нешто… Не заборавајте да нанесете кармин на усните под маската. Во некој миг, сепак, ќе ја симнете од лицето“, духовито им порача пејачката на своите следбеници.

ЕУРО 2020

Македонија