среда, 28. септември 2022. Вести денес: 145
home Познати

Емина Јаховиќ признала дека заразена со корона се шетала меѓу луѓе- оваа причина е повеќе од јасна за брзината со која се шири вирусот!

Емина Јаховиќ признала дека заразена со корона се шетала меѓу луѓе- оваа причина е повеќе од јасна за брзината со која се шири вирусот!

Српската пејачка Емина Јаховиќ преку својот Инстаграм профил ги информираше фановите дека била заразена со коронавирусот.

Но, освен тоа таа открила и дека не знаејќи дека е позитивна заминала на зимување заедно со своите два сина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)

-Бев  со децата на скијање. Почнав да бидам омалаксана и ме болеше грлото, а докторите ми рекоа дека е настинка. Така јас не знаејќи три дена по осум часа скијав и уште повеќе го заморив организмот. Се шетав заразена меѓу луѓето, вели пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)

Таа додава дека треба повторно да има целосен карантин за да не шири вирусот од страна на луѓе кои не знаат дека се заразени.

Најнови вести

Коронавирус