петок, 31. март 2023. Вести денес: 38
home Познати

Емина Јаховиќ искрено за разводот со Мустафа Сандал: Нашата свеќа згасна

Емина Јаховиќ искрено за разводот со Мустафа Сандал: Нашата свеќа згасна

Емина Јаховиќ (36) и Мустафа Сандал (48) веќе десет месеци не живеат заедно, откако пејачката објави на социјалните мрежи дека се разведуваат.

Разбирливо, почнаа да се шират разни информации за причините за разводот, на кои поп-пејачката одлучи да им стави точка.

-Мустафа и јас немавме кризи, не се каравме, едноставно, нашата свеќа згасна. Ова не е лесен животен период, но навикнав дека за се’ во животот ќе мора да се трудам малку повеќе. Во последно време многу се истрошив, и приватно и професионално, но горда сум што имав храброст и што некако собрав сили да завршам со сето ова, изјави Емина.