петок, 29. јули 2022. Вести денес: 12
home Познати

Емина Јаховиќ година дена криела дека е разведена, но еден детаљ ги воодушеви фановите (ФОТО)

Емина Јаховиќ година дена криела дека е разведена, но еден детаљ ги воодушеви фановите (ФОТО)

Пејачката Емина Јаховиќ откри дека добро се чувствува по одлуката да се разведе од Мустафа Сандал.

Пејачката оваа одлука ја донела уште пред година и половина, но оваа  одлука вешто ја криела од јавноста и од медиумите.

Освен тоа таа во моментов откри еден детаљ со што ги воодушеви фановите, а тоа е во какви односи е со поранешниот сопруг Мустафа.

-Не ни се сруши семејството, иако не сме заедно. Ќе бидеме добри пријатели, бидејќи пред се тој е добар човек. „Не го избирај човекот за кого ќе се омажиш, туку избери го човекот за кого ќе се разведеш“, вели Емина алудирајќи на тоа дека по разводот таа е во добри односи со поранешниот сопруг.

Коронавирус