сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 2
home Познати

Емили блесна во жолто: Убавицата заведува во комбинација со која ретко кој друг би експериментирал (ФОТО)

Емили блесна во жолто: Убавицата заведува во комбинација со која ретко кој друг би експериментирал (ФОТО)

Топ моделот Емили Ратајковски носеше сатенски жолт фустан на свадбата на дизајнерот Марк Џејкобс во Њујорк.

27-годишната убавица изгледаше сензационално во сатенскиот фустан во силна жолта нијанса, со миди должина, нагласено деколте и отворен грб. Деталот – марама околу вратот како дел од фустанот додава шик ефект.

Ратајковски жолтиот фустан го комбинираше со сандали со висока потпетица во трендовска златна нијанса.

Изгледот е заокружен со мала златна чантичка, златни кружни обетки и нагласени очи и усна со шминка во нијанса на зрела праска.

Коронавирус