петок, 30. септември 2022. Вести денес: 173
home Познати

Ема Вотсон не се откажува од актерството

Ема Вотсон не се откажува од актерството

Ема Вотсон ги негираше наводите дека ќе се повлече од актерството како своја професија. Имено, таа ги отфрла гласините на интернет што укажуваат на тоа, потврди менаџерот на глумицата за „Индепендент“.

– Профилите на социјалните мрежи на Ема се неактивни, но нејзината кариера не е во пад, рече нејзиниот агент.

Претходно, „Дејли меил“ пренесе дека младата филмска ѕвезда „паднала во латентна и инертна состојба“, што се толкуваше како предзнак дека Вотсон ја напушта глумата.

Таа, инаку, е позната по улогите во филмовите за Хари Потер од првото десетлетие од овој век, потоа – во „Убавицата и ѕверот“ (2017), „Мали жени“ (2019), „Круг“ (2017) „Блинг кругот“ (2013), „Ное“ (2014)… Според Семрежната база на филмски податоци – ИМДБ, засега Ема Вотсон нема нови филмски ангажмани.

Најнови вести

Коронавирус