недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 30
home Познати

Елтон Џон се повлекува од сцената по 50 години

Елтон Џон се повлекува од сцената по 50 години

По 50 години на сцената, легендарниот британски музичар Елтон Џон најави повлекување.

Сер Елтон (70) повеќе нема да настапува на турнеи, одлука која е мотивирана главно од здравствени причини.

Изминатата година Елтон Џон помина 12 дена во болница поради бактериска инфекција.

Џон најави дека сака да се повлече и поради тоа што сака да помине повеќе време со своето семејство – сопругот Дејвид Фурниш и нивните деца Закари и Елајџа, родени преку сурогат мајки.

Најнови вести

Коронавирус