сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 85
home Познати

Елизабета Втора брзо ја заборави нејзината ќерка- еден детаљ од кралската соба предизвика бура од реакции (ФОТО)

Елизабета Втора брзо ја заборави нејзината ќерка- еден детаљ од кралската соба предизвика бура од реакции (ФОТО)

Кралицата Елизабета втора неодамна во Бакингемската палата го угости австралискиот  дипломатот Џорџ Брандис, а средбата беше веднаш евидентирана во кралската фото архива.

Но сепак средбата помина славна поради еден детаљ од кралската соба на Елизабета Втора во која ги пречекува гостите.

Станува збор за фотографија која стои на масата од принцот Хари и неговата сопруга принцезата Меган Маркл.

Британските медиуми инаку пренесуваат дека на истото место претходно стоела фотографија од ќерката на принцезата Ана и нејзиниот сопруг Тимотиј, но сепак се чини дека на кралицата повеќе по свадбата и е важна новата принцеза Маркл.

Локални избори 2021