четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 20
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

Елена Стојановска покажа од кого ја наследила убавината и младешкиот изглед – ова се најзините родители (фото)

Елена Стојановска покажа од кого ја наследила убавината и младешкиот изглед – ова се најзините родители (фото)

За ТВ водителката Елена Стојановска многу често осамнуваат наслови во медиумите за нејзината убавина и пред се за младешкиот изглед.

Оние што ја запознале непоследно ќе кажат дека Елена е истата онаа ведра, позитивна и насмеана дама која ја гледате и на телевизија, а ништо помалку поубава не е ниту во живо.

Имено, освен што ја гледаат на телевизија преку утринската емисија на Сител „Ја сакам Македонија“, обожавателите на Елена можат да дознаат нешто повеќе за нејзината приватност од социјалните мрежи каде се почесто објавува детали од својот живот надвор од студиото.

Па така, овој пат ги покажа своите родители додека се на заедничка кафе-сокче средба со ќерката и внуката Илина.

Мама Стојна и тато Илија направија еден заеднички фото спомен за на Инстаграм.

Од приложеното може да се види дека Еленче убавината ја наследила од мајка си за која во една прилка кажа дека е нејзината инспирација во животот.

Инаку, Елена Стојановска има помала сестра Катерина со која се разлика само една година.

Коронавирус