четврток, 5. август 2021. Вести денес: 27
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Познати

Елена Китиќ го смени имиџот и позираше со минимална шминка – сите коментираат дека иста на татко и Миле (ФОТО)

Елена Китиќ го смени имиџот и позираше со минимална шминка – сите коментираат дека иста на татко и Миле (ФОТО)

Младата пејачка Елена Китиќ го смени имиџот, а поради новиот изглед, многумина коментираат дека изгледа точно како нејзиниот татко, популарниот фолкер Миле Китиќ.

Имено, Елена ги пресече удирите и се фотографираше пред огледалото со минимална шминка, иако повеќе сака да истакнува одредени црти на лицето, овој пат не го стори тоа, па нејзиниот природен изглед дојде до израз.

Фотографијата на младата пејачка предизвика бројни реакции, а нејзините следбеници на Инстаграм, каде ја објави сликата, се согласуваат дека Елена изгледа точно како нејзиниот татко.

„Иста Миле“, „Многу личиш на татко ти“, „Ти си копија на татко ти“, „Неверојатно колку личиш на Миле“, „Ако не знаев кој е татко ти, ако ја видам оваа слика ќе знаев, ти си иста како него “, се некои од коментарите.

Да потсетиме, Елена е љубител на тетоважи, па покрај неколкуте што ги има на своето тело, неодамна и тетовираше пеперутка на лицето покрај увото.

Коронавирус