четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 16
home Познати

Елен наполни 60 години, а најневеројатниот подарок го доби од сопругата (ВИДЕО)

-Сега ќе можеш да ја продолжиш работата на Дајан како заштитник на овие прекрасни животни, планинските горили. Среќен роденден!
Елен наполни 60 години, а најневеројатниот подарок го доби од сопругата (ВИДЕО)

Елен Де Џенерес неодамна го прослави 60-иот роденден, а по тој повод, Порша Де Роси, изненадно се појави во нејзиното шоу за јавно да го покаже нејзиниот подарок.

Подарокот е инспириран од нејзиниот херој кој проучувал горили во Африка, Дајан Фоси, па благодарение на Порша, Dian Fossey Gorilla фондацијата ќе добие Ellen DeGeneres кампус каде горилите ќе добијат дом во Руанда.

-Сега ќе можеш да ја продолжиш работата на Дајан како заштитник на овие прекрасни животни, планинските горили. Среќен роденден!  – беше честитката на Порша, што предизвика бура на емоции и солзи.

Најнови вести

Коронавирус