недела, 20. септември 2020. Вести денес: 90
home Познати

Егзотичната манекенка во најпровокативното бикини досега, а мислењата се поделени – вулгарно или секси?

Егзотичната манекенка во најпровокативното бикини досега, а мислењата се поделени – вулгарно или секси?

За некои премногу екстремно, за други рај за очи, а за вас?

Станува збор за трендот кој го поделил мислењето во светот, а манекенката Кели Гејл немала проблем да покаже премногу гола кожа позирајќи во најпровокативниот модел на бикини кој досега сме го виделе.

 

View this post on Instagram

 

No more work in 2019, cheers!?

A post shared by Kelly Gale (@kellybellyboom) on

Минијатурното бикини е тренд од ова лето, а Кели, манекенка родена во Шведска од мајка Индијка и татко Австриец, се фотографирала на јахта носејќи еден од најекстремните модели на светот кој досега сме го виделе.

Во описот на фотографијата стои “Нема повеќе работа во 2019-та година“, а Кели ги облекла “најризичните“ гаќички кои ги искомбинирала со жолт горен дел.

Обожавателите биле распаметени од нејзината фотографија со коментар дека доколку некој има совршена линија на тело тогаш тоа е токму таа и неа ѝ е дозволено да носи сè.

Други сметале дека изгледот во ваквото бикини е вулгарен и премногу слободен.

 

View this post on Instagram

 

Pre flight workout?? Next stop: Bali???

A post shared by Kelly Gale (@kellybellyboom) on

Кели Гејл успеала во манекенството и покрај противењето на нејзините родители. Била ѕвезда на магазинот „Sports Iliustreted“ и Плејбој зајачица. Потоа исто така станала и ангел на Викторија Сикрет.

Што мислите вие?

Дали овој долен дел сепак е премногу вулгарен и ризичен за носење?

Најнови вести

Коронавирус