петок, 30. септември 2022. Вести денес: 178
home Познати

Едвај спасиле жива глава: Гоца Тржан, нејзиниот сопруг и ќерката со часови биле заробени на планина

Едвај спасиле жива глава: Гоца Тржан, нејзиниот сопруг и ќерката со часови биле заробени на планина

Познатата српска поп пејачка Гоца Тржан, со часови била заробена на планина заедно со својот сопруг и ќерката.

Тие едвај успеале да се извлечат.

-Оваа непријатност им се случи на вториот ден на скијање. Бидејќи Гоца и сопругот се егзибиционисти и големи љубители на скијањето, решија да се обидат на еден многу тежок пат, кој потенцијално носи големи опасности. Ги зафатило силно снежно невреме, поради што не можеле да се поместат. Паниката била голема сите врескале, а најмногу нивната ќерка.

Гоца Тржан го потврди сето ова.

-Точно е дека не` зафати снежно невреме, но бидејќи сме искусни скијачи успеавме некако да се извлечеме пратејќи ги сите знакови, не беше воопшто наивно.

Најнови вести

Коронавирус