сабота, 1. април 2023. Вести денес: 56
home Познати

ЕДВАЈ ДОДРЖА ДА НЕ СЕ СРУШИ ПРЕД КОВЧЕГОТ: Ана Бекута во солзи едвај земаше воздух на погребот на својата љубов (ФОТО)

ЕДВАЈ ДОДРЖА ДА НЕ СЕ СРУШИ ПРЕД КОВЧЕГОТ: Ана Бекута во солзи едвај земаше воздух на погребот на својата љубов (ФОТО)

Пејачката Ана Бекута денеска го погреба својот емоционален партнер со кого живееше речиси една деценија.

Во моментите кога се спушташе ковчегот на Милутин Мркоњиќ пејачката не можеше да ги задржи солзите.

До неа цело време стоеја синот Игор со внуците кои го прифатија како свој дедо партнерот на нивната баба.

Инаку тој почина на 27 ноември на 80 годишна возраст, беше истакнат политичар и претседател на Социјалистичката партија на Србија (СПС).

Foto: Nikola Tomić