сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 124
home Познати

Една од најубавите тенисерки има коронавирус, а карантинот го користи да го покаже совршеното тело – во минијатурно бикини буквално „гори“

Една од најубавите тенисерки има коронавирус, а карантинот го користи да го покаже совршеното тело – во минијатурно бикини буквално „гори“

Белоруската тенисерка Арина Сабаленка откако доби позитивен корона тест ја извести јавноста дека нема да се натпреварува на Мастерот во Индијан Велс, а карантинот ни помалку ни повеќе го поминува поразлично од било кој.

Доказ дека на тенисерката не и е толку лошо во карантин се и фотографиите кои таа ги прикачува на социјалните мрежи.

Тенисерката наместо да се здодева во хотелската соба, таа се одлучи да ги изненади своите следбеници позирајќи во минијатурно бикини.

-Велат дека витаминот Д навистина е добар, напиша Сабаленка во описот под фотографијата на која се сонча на терасата од својата хотелска соба.

Локални избори 2021