недела, 5. декември 2021. Вести денес: 88
home Познати

Едита се збогува со фановите и замина во карантин- откри што ќе јаде во наредните 14 дена во борбата против короната (ФОТО)

Едита се збогува со фановите и замина во карантин- откри што ќе јаде во наредните 14 дена во борбата против короната (ФОТО)

Популарната пејачка Едита Арадиновиќ е една од многуте јавни личности во регионот кои овие денови се одлучуваат на самоиузолација против коронавирусот кој буквално хара низ светот.

Таа на социјалните мрежи сподели фотографија, а во описот откри дека ќе оди во 14 дневна изолација каде ќе се занимава со музика бидејќи со тоа и најмногу се занимава.

 

View this post on Instagram

 

Kako vi kod kuce????

A post shared by editta (@editaaradinovic) on

-Додека не пројде целата ситуација ќе се занимавам со музика (бидејќи инаку се занимавам со астрологија) ќе смислам начин на кој на многумина ќе им ја вратам насмевката на лицето, бидејќи често се чувствувам одговорно за се што се случува. Добро и лошо. Па дури и кога Ноле добива меч, тешки се тие маки. Рак-Водолија, Месец во стрелец, ма иди…, откри Едита.

Пејачката својот поздрав го заврши преку насмевка до фановите.

-Ништо одам јас, да јадам лук и грав, ќе се дружиме наскоро, едвај чекам, заврши таа.

Коронавирус