среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 132
home Познати

Едита не можеше да ја сокрие возбудата пред настап, но момчето продолжи да го крие

Едита не можеше да ја сокрие возбудата пред настап, но момчето продолжи да го крие

По долга пауза, српската публика имаше можност да ужива во настапот на пејачката Едита Арадиновиќ на еден сплав во главниот град.

„Како да настапувам за прв пат, како да сум на Евросонг“ – истакна пејачката во шоуто „Премиера“, каде не можеше да ја сокрие возбудата.

-Некако сè уште ми е чудно, по толку време што настапувам … Но, јас сум многу среќна и навистина сум возбудена. Јас се потрудив, ќе има сè, откри Едита.

Младата музичка sвезда зборуваше и за нејзиниот емотивен статус, но крие кое е нејзиното момче.

-Уживам долго време со мојот дечко и тука би ставила крај на разговорот за тоа. Не би сакала некој да допита во она што го сакам и ми значи. Тој ги сака моите песни, но повеќе сака народни, па никогаш не се знае, можеби и јас ќе снимам такво нешто, рече Едита.

Најнови вести

Коронавирус