петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 0
home Познати

Едита и Тамара уапсени во Дубаи: Скандалот почнал во авионот, а на аердором се случила ДРАМА

Едита и Тамара уапсени во Дубаи: Скандалот почнал во авионот, а на аердором се случила ДРАМА

Медиумите во Србија објавуваат дека пејачките Едита Арадиновиќ и Тамара Милутиновиќ се уапсени во Дубаи на аеродромот. Почетокот на нивното заедничко патување до оваа популарна дестинација пред речиси една година остана нивната најдобро чувана тајна.

-Едита и Тамара седеа заедно, а бидејќи авионот беше полупразен, можеа да ги сменат седиштата и да го направат петчасовното патување многу поудобно, започнува изворот и додава:

-Покрај нив, имаше само неколку жени од Дубаи со мали деца, а бидејќи Едита сакаше да спие, ги замоли жените да се обидат да ги замолчат децата, но тоа не се случи. Неколку неуспешни обиди за мирни молби на крајот резултираа со тоа Едита целосно да го изгуби компасот и да создаде скандал! Толку врескаше и викаше што Тамара слушна и се обиде да ја смири ситуацијата. Во тој момент патниците на летот за Дубаи им се заканиле дека и двете ќе ги пријават во полиција, објаснува изворот.

-Откако Тамара ја смири Едита, ситуацијата малку се смири, но кога стигнаа на пасошка контрола и двете беа разделени. По нив дошла полиција, па ги однела на разговор во аеродромот. Таму ги чекале и споменатите жени  од авионот, вели изворот.

-Тогаш им пријде полицаецот и побара од нив да им се извинат на жените, нагласувајќи дека тоа е единствениот услов за нивно ослободување, заклучува изворот.

Едита го призна ова сознание и потврди дека и таа и Тамара биле уапсени веднаш штом слетале во Дубаи.

-Мислев дека се шегуваат и дека нема ништо од полицијата и Тамара ме тешеше: „А, каква полиција, олади се, смири се! Вратете се на спиење“ – изјави Едита за медиумите, и продолжува:

„Бев многу нервозна, не знаев што се случува, а овие жени ни се смееја со полицајците, само што не им правеа кафе“ – вели Едита и додава дека во еден момент ја фатила паника и Тамара повторно ја смирила.

Коронавирус