понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 0
home Познати

Единствено таа од децата на Аркан се појави на свадбата: Полусестрата му донесе драгоцен подарок на Вељко (фото)

Единствено таа од децата на Аркан се појави на свадбата: Полусестрата му донесе драгоцен подарок на Вељко (фото)

Бракот на Вељко и Богдана Ражнатовиќ е главна тема во регионот, особено во Србија каде таблоидите не престануваат со објавување на деталите околу свадбата.

Меѓу гостите се најде и полусестрата на Вељко и Анастасија, Анѓела Ражнатовиќ.

После Тител, семејството пристигна на Врачар, каде се случи црковната венчавка во храмот Света Сава, а по судбоносното „да“ пред Бога, младите и сватовите се упатија во луксуизен белградски хотел каде имаше гала прослава со околу 500 гости.

Во морето подароци, се издвои оној од ќерката на Аркан и полусестра на Вељко, која на својот брат и снаата им подари слика од бел ангел, пишува Телеграф.рс.

Жељко ја доби Анѓела со актерката Лилјана Нијатовиќ. Таа заврши богословски факултет и објави збирка песни.

 

извор: vistina.com.mk

Коронавирус