понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Единствено таа го виде Дарко Лазиќ по тешката несреќа, а потоа им се обрати на сите: Од нејзините зборови ќе ви се распара срцето

Единствено таа го виде Дарко Лазиќ по тешката несреќа, а потоа им се обрати на сите: Од нејзините зборови ќе ви се распара срцето

Поранешната сопруга на Дарко Лазиќ, пејачката Ана Севиќ се огласи за прв пат по повод тешката ситуација во која се наоѓа семејството Лазиќ.

Таа преку својот Инстаграм профил се заблагодари на сите пријатели, колеги и оние кои мислат на Дарко, таа во постот објасни и дека во моментов не е потребна крв за пејачот.

-Почитувани пријатели, колеги и сите оние кои се молите, мислите и грижите за Дарко… Ви благодарам за поддршката и молитвите.. Тоа е се што за сега можеме да направиме за него. Крв не е потребна а ако до тоа дојде прво вас ќе ве известам. Се надеваме и веруваме во најдоброто. Благодарам.

Инаку да потсетиме дека Дарко Лазиќ (27) завчера утрото доживеа тешка сообраќајна несреќа, а по несреќата тој е префрлен во болницата во Земун каде лекарите се борат за неговиот живот, а веќе втор ден е во вештачка кома.