недела, 5. декември 2021. Вести денес: 101
home Познати

Еди Марфи го доби десеттото дете- разликата во години помеѓу првото и последното негово дете го остави светот во неверување

Еди Марфи го доби десеттото дете- разликата во години помеѓу првото и последното негово дете го остави светот во неверување

Американскиот актер Еди Марфи и неговата свршеница Пејџ Бачер добија син, соопшти синоќа портпаролот на познатиот комичар.

Како што јавија американските медиуми, најновиот син инаку е десетто дете на 57-годишниот Марфи, од кои второ со Бачер.

Најстариот син на Марфи, Ерик има 29 години.

Портпаролот на актерот информира и дека по породувањето, Бачер и бебето се добро.

Коронавирус