петок, 29. јули 2022. Вести денес: 61
home Познати

Еден човек е виновен за заминувањето на Меган и Хари од кралското семејство: Еве за кого се работи

Еден човек е виновен за заминувањето на Меган и Хари од кралското семејство: Еве за кого се работи

Експертите најмногу го обвинуваат принцот Хари за штетата што му се случи на кралското семејство со заминувањето на принцот Хари и Меган Маркл, пишува Пејџ Сикс.

Тие велат дека тој не ја подготвил Меган Маркл добро за животот во кралството.

– Тоа е комбинација на вината на Хари и Меган, но главно сè оди во душата на Хари затоа што тој не објасни сè како што треба. Можеби не е најостро момче, но можно е да не сакал да и објасни – изјави авторот на книгата за принцот Филип, Роберт Џобсон.

– Тешка работа е да се биде член на кралското семејство, иако луѓето можеби мислат така. Животот со нив не е гламур, а можеби и не и се допадна сето тоа – додава Џобсон.

Според Џобсон, Маркл требало да побара помош од долгогодишната доверлива личност на кралицата, Саманта Коен. Тоа веројатно би ги спречило Хари и Меган да го напуштат семејството.

Како што заклучи, токму Хари бил најголемиот виновник.

– Го осудувам Хари затоа што ја знаеше целата приказна, но тој сакаше свој дел од тортата, и не оди така – рече Роберт.

Коронавирус