недела, 5. декември 2021. Вести денес: 82
home Познати

Ед Ширан позитивен на коронавирус

Ед Ширан позитивен на коронавирус

Британскиот кантавтор Ед Ширан е позитивен на коронавирусот.

Ширан на Инстаграм објави дека ќе биде во самоизолација, согласно насоките на британската влада.

-Им се извинувам на сите што ги разочарав, сите бидете безбедни, рече Ширан.

Британскиот текстописец и кантавтор минатата недела настапи во Лондон за време на доделувањето на наградите „Earthshot“, наменети за оние кои се обидуваат да ја спасат планетата, потсетува Би-би-си.

Наградите ги доделува Кралската фондација на војводата и војвотката од Кембриџ.

Коронавирус