четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

Ед Ширан криеше дека ќе стане татко по втор пат, па веста ја сподели како гром од ведро небо – ова е полот на бебето (ФОТО)

Ед Ширан криеше дека ќе стане татко по втор пат, па веста ја сподели како гром од ведро небо – ова е полот на бебето (ФОТО)

Британскиот кантавтор Ед Ширан стана татко по втор пат.

Откако во тајност се породила неговата сопруга, Ширан решил веднаш да го открие полот на бебето, па на Инстаграм напиша дека се работи за девојче.

Тој објави фотографија од детски чорапи и додаде:

„Сакам да ве информирам сите дека добивме уште едно прекрасно девојче. Двајцата сме толку вљубени во неа и сме пресреќни што сега сме четиричлено семејство“, напиша музичарот под фотографијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ed Sheeran (@teddysphotos)

Ед и неговата сопруга Чери ја добија својата прва ќерка во 2020 година. Тие се заедно од 2015 година, а се венчаа четири години подоцна.

Коронавирус