понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 159
home Познати

Ед Ширан ја запроси девојката: Анонимната Шери го освоила во средношколските денови

Ед Ширан ја запроси девојката: Анонимната Шери го освоила во средношколските денови

Популарниот музичар Ед Ширан на Инстаграм им соопшти на обожавателите дека ја запросил девојката Шери Сиборн и дека се многу „среќни и заљубени“.

Двајцата се запознале во средношколските денови, но почнале да се забавуваат дури во 2015 година, а речиси цела 2016 година ја поминаа во патување додека тој правеше пауза од музиката.

Ед, Шери ја побарал за жена пред Нова година, но вчера веста ја сподели со обожавателите.

Најнови вести

Коронавирус