понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 112
home Познати

Ѕвездата од „Пријатели“ заврши на итна операција

Ѕвездата од „Пријатели“ заврши на итна операција

Ѕвездата на култната серија „Пријатели“, Метју Пери беше подложен на тешка операција поради проблем со дебелото црево, соопшти неговиот портпарол.

– Метју Пери неодамна беше опериран во Лос Анџелес поради гастроинтестинална перфорација. Тој е благодарен за загриженоста на фановите и замоли за мир, додека се излечи целосно, изјави портпаролот.

Сегашните проблеми на 48-годишниот актер можно е да се предизвикани од зависноста од различни супстанци. Од 1997 до 2001 година Пери беше лекуван од зависност од викодин, метадон, амфетамини и алкохол.

– Најмногу имав проблем со пиењето и со опијатите. Мислам дека бев многу добар во прикривањето, но на крајот луѓето сфатија. Беше страшно за гледање. Бев болен човек, изјави Пери во една прилика за Еј-Би-Си.

Популарниот Чендлер Бинг во неколку наврати изјави дека едвај се сеќава на времето кога тој учествувал во серијата „Пријатели“, која го направи светски популарен.

loading...