четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 64
home Познати

Ѕвездата на „Сексот и градот“ доби син

Ѕвездата на „Сексот и градот“ доби син

Ѕвездата на серијата „Сексот и градот“, актерката Кристин Дејвис посвои син. Таа веќе има ќерка која ја посвои во 2011. година.

Актерката е најпозната по улогата на слатката Шарлот во серијата „Сексот и градот“, лик кој исто така мака мачи со потомството.

-Многу долго го сакав ова и се чувствувам благословена, изјави таа по посвојувањето на Роуз.

Иако светските медиуми на големи пишуваат за посвојувањето, таа тоа се уште официјално го нема потврдено.