петок, 19. јули 2019. Вести денес: 12
home Познати

Ѕвездата на „Брилијантин“ преживува голгота, по трет пат се бори со ракот

Ѕвездата на „Брилијантин“ преживува голгота, по трет пат се бори со ракот

Ѕвездата од мјузиклот „Брилијантин“ Оливија Њутн-Џон ќе мора по третпат да се лекува од рак на градите.

Австралиската глумица која е веќе на прагот од осмата деценија од животот изјави во интервју за австралискиот „Канал 7“ дека одбива болеста да ја нарекува „битка со ракот“.

– Наместо „извојување битка“, претпочитам да го викам тоа „повторна победа“. Битката потсетува на бесот кои многу и не ни се допаѓаат. Јас повторно ќе извојувам победа, изјави таа.

На четирикратната добитничка на Греми, првпат ракот и беше дијагностициран во 1992 година, а по ремисијата, таа повторно беше дијагностицирана во 2013 година.