среда, 7. јуни 2023. Вести денес: 0
home Познати

Ѕвездата на Боливуд сепак не починала од срцев удар

Ѕвездата на Боливуд сепак не починала од срцев удар

Суперѕвездата на боливудските филмови Сридеви Капор која почина во Дубаи, не починала како последица на срцев удар како што во прв момент пренесоа светските медиуми.

Извештајот на форензичарите и патолозите, кој е проследен на семејството покажува дека актерката се удавила, и дека причината за нејзината смрт не е срцев удар.

Во текот на претходните пет децении се појавила во скоро 300 филмови, вклучувајќи ги и „Mr.India”, „Chandni”, „ChaalBaaz” и „Sadma”.

Индиската јавност е во шок поради смртта на една од најпознатите актерки во Боливуд.