четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 93
home Познати

Ѕвездата која се прослави со улогата на Есмералда заврши во болница, па се огласи на социјалните мрежи

Ѕвездата која се прослави со улогата на Есмералда заврши во болница, па се огласи на социјалните мрежи

Мексиканската актерка Летиција Калдерон (52), која се прослави со улогата на Есмералда во истоимената серија, беше итно хоспитализирана по компликации предизвикани од коронавирусот.

Според мексиканските медиуми, нејзината здравствена состојба е многу сериозна.

Некои членови на нејзиното семејство исто така биле заразени, но никој освен неа не бил хоспитализиран.

Летиција е во болница од петокот и се огласи на Твитер.

„Јас сум во болница и сум опкружен со прекрасен тим на медицински персонал кој се грижи за мене. Сега ми треба време и трпеливост за да оздравам. Ви благодарам за сите ваши пораки и за поддршката“, напиша познатата Летиција на својот профил на Твитер.

Таа истакна дека уште од почетокот се придржувала до препорачаните мерки за заштита на коронавирусите, но дека сепак била заразена.

Најнови вести

Коронавирус