сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 0
home Познати

Ѕверката од „Сексот и градот“ има 64 години: Сподели прекрасна вест! (ФОТО)

Ѕверката од „Сексот и градот“ има 64 години: Сподели прекрасна вест! (ФОТО)

Мажот кој ги освои сите жени ширум светот, актерот Крис Нот (64) објави убави вести на својот Инстаграм профил.

Имено, познатата Ѕверка од „Сексот и градот“ кој беше големата љубов на Кери Бредшоу, изјави дека неговата 27 години помлада сопруга и тој наскоро стана родител по втор пат.

-Орион ќе добие брат, подобро да се доведам во ред, откри Нот дека неговиот син ќе добие помлад брат.

 

View this post on Instagram

 

Orion is getting a brother- I better get my ass in shape.

A post shared by Chris Noth (@chrisnothofficial) on

На актерот за убавите вести му честитаа многумина, а меѓу нив и Сара Џесика Паркер.

-О Боже! Толку сум среќна поради вас, напишаа Сара.

Коронавирус