сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 19
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Џорџ Клуни се разведува?

Џорџ Клуни се разведува?

Американските медиуми повторно пишуваат за развод меѓу холивудскиот актер Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал.

Според најновите информации, разводот кој многупати досега беше тема во американските таблоиди, овој пат е неизбежен. Наводно, дополнително на ваквата одлука влијаело и времето минато во самоизолација поради коронавирусот.

-Џорџ не е навикнат да му се наредува и не го поднесува тоа, а Амал целиот однос почна да го гуши, вели неименуван извор близок до партнерот на Глоуб додавајќи дека најголем проблем е поделбата на имотот кој е проценет за половина милијарди долари.

Парот, кој е шест години во брак, не се огласува по повод ваквите натписи.

Најнови вести

Коронавирус