петок, 31. март 2023. Вести денес: 117
home Познати

Џиџи Хадид објави досега невидени фотографии од бременоста (ФОТО)

Џиџи Хадид објави досега невидени фотографии од бременоста (ФОТО)

Џиџи Хадид ги оживеа спомените од бременоста. 26-годишниот супермодел објави фотографии направени за време на бременоста пред една година.

„Оваа недела, минатата година“, напишала покрај три фотографии на кои позира на која се гледа бремениот стомак.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid)

Хадид во септември минатата година роди девојче Каи. Тоа е име од виетнамско потекло и значи „силен“ или „избран“. Нејзиниот партнер Зејн Малик направи тетоважа во чест на нивната мала ќерка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid)

Иако планирала да се породи во болница, на крајот решила да се породи дома. Покрај Зејн, на породувањето присуствувале и мајката на Џиџи, Јоланда Хадид, нејзината сестра Бела Хадид и бабицата.