сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 64
home Познати

Џиџи Хадид и Зејн Малик станаа родители: Џиџи на свет донесе прекрасно девојче (ФОТО)

Џиџи Хадид и Зејн Малик станаа родители: Џиџи на свет донесе прекрасно девојче (ФОТО)

Пејачот Зејн Малик и супермоделот Џиџи Хадид објавија дека станале родители на девојче.

-Нашето прекрасно и здраво девојче пристигна. Љубовта што ја чувствувам кон ова ситно човечко суштество е нешто несфатливо, напиша 27-годишниот Малик на Инстаграм.

-Нашето девојче се придружи на овој свет викендов, а веќе ни го смени целиот свет, напиша Џиџи Хадид под првата објавена фотографија на Инстаграм со нејзиното бебе.

 

 

View this post on Instagram

 

Our girl joined us earth-side this weekend and she’s already changed our world. So in love🥺💕

A post shared by Gigi Hadid (@gigihadid) on

Коронавирус