четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 88
home Познати

Џенифер Лопез во костим за капење кој ретко која жена би го носела на јавна плажа (ФОТО)

Џенифер Лопез во костим за капење кој ретко која жена би го носела на јавна плажа (ФОТО)

Џенифер Лопез е љубител на смели креации. Без разлика дали оди на црвениот тепих во гламурозна вечерна креација или има концерт, латино дивата често посегнува по необични модни парчиња кои привлекуваат големо внимание.

Џенифер Лопез го привлече вниманието и со смело парче на насловната страница на американскиот магазин „InStyle“ за мај 2021 година, во кое позира во едноделен костим за капење во боја на кожа, украсен со метални апликации.

Станува збор за модел на американската дизајнерка Норма Камали со високо деколте на бутовите кои визуелно ги издолжуваат нозете, но открива и многу кожа, па само најхрабрите дами на јавна плажа би се осмелиле да го носат.

Ова не беше проблем за познатата пејачка, која честопати настапуваше на сопствените концерти во оскудни сценски костими.

Џенифер Лопез сподели и фотографии од снимањето на својот Instagram профил и доби многу пофалби за нејзиниот изглед. Фановите се согласуваат дека на 52-годишна возраст, изгледа подобро од кога било, што може да се припише на добри гени, но и здрава исхрана и редовни посети на теретана.

Најнови вести

Коронавирус